3 důvody proč vyzkoušet Cloud Pirates

Cloud Pirates je akční hra, kde hráč ovládá létající steampunkuvou loď a v týmu sedmi soupeří na různých mapách s druhým týmem stejné velikosti. Všechny mapy jsou téměř symetrické a žádný tým nemá výhodu nebo nevýhodu podle toho, na které straně začíná. Toto je spíše starší způsob balancování hry, který dnes mnoho online her částečně opouští, ale právě tento způsob zaručuje

Rovnováhu i u týmů, ve kterých jsou novější hráči. Ale proč opravdu investovat do hry svůj volný čas?

3. Systém vývoje

Cloud Pirates má hluboký systém vývoje lodí, ať už se jedná o klasická vylepšení, talenty nebo slušnou plejádu zbraní. Pro vylepšování lodí je třeba dvou zdrojů – zlata a zkušeností. Zkušenosti se získávají ve dvou typech podobných hře World of Tanks, tedy každá loď má vlastní zkušenosti pro odemknutí svých vlastních vylepšení a k tomu hráč získává i volné zkušenosti, které lze použít u všech lodí. První úroveň lodí má na výběr pouze dva typy zbraní pro čelní i boční zbraně (2×2), ale u lodí druhé úrovně se nabídka již rozšiřuje až k 4 či 5 typům zbraní pro každou loď a každou ze dvou pozic na lodi.

Na 8. úrovni kapitána (hráče) se otevírá nabídka talentů, které jsou podobné původnímu stromu hry World of Warcraft, tedy hráč má k dispozici tři stromy, kde jeden se soustředí na obranu, druhý na útok a třetí na podporu. Zní to klasicky, ale strom je opravdu dlouhý, a nabízí různé výhody pro různé typy lodí, a tak přidává dodatečnou hloubku celé hře.

2. Různé mody

Cloud Pirates momentálně nabízí 4 různé mody. Klasický Deathmatch, Udržení bodů, Souboj o poklad a Konvoj. U deathmatche a udržení bodů je všem jasné, o co jde, ale souboj o poklad je zajímavou alternací klasického modu s vlajkou (Capture the Flag), kdy jsou tři body na mapě a různě se v jejich blízkostech objevují truhly. Truhlu musí jeden člen týmu sebrat a dovézt, podle označení truhly, k jednomu z dalších dvou bodů. Zní to jednoduše, ale proti dobrému týmu je to složité. V konvoji musí tým získat bod, kde se následně objeví konvoj. Tento konvoj musí tým ubránit během jeho cesty k bráně. Aby to ale nebylo tak jednoduché, musí hráči v ten stejný okamžik zničit soupeřův konvoj, protože body pro konvoje jsou na mapě dva. Samozřejmě to znamená, že rychlý tým může mít dva konvoje najednou.

1. Hra založená na schopnostech

Přestože hra z počátku vypadá jednoduše, s každou lodí je potřeba chovat se jinak, jednodušší zbraně (některé projektily jsou i naváděné) poškodí nepřátelé výrazně méně než zbraně, které vyžadují přesnost nebo mají menší dosah. Každá zbraň se chová trošinku jinak a ke všemu je třeba přidat to, že hráč má přední zbraně a dvě sady bočních zbraní a tyto zbraně se mohou přehřát. Je tedy potřeba správně kombinovat pohyb po mapě i v osách, zbraně i vlastnosti lodí. Až při správné kombinaci se dostaví efekt, který hráč opravdu chce.

Všechny zmíněné body si můžete jednoduše ověřit, protože hra je k dispozici zdarma, a to buď na vlastním webu nebo na Steamu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *