Hearthstone: Journey to Un’Goro na chvíli pomohlo

Pro ty, kdo si nejsou úplně jistí, co Hearthstone opravdu je, tak se jedná o online karetní hru, kde hráč sbírá karty, ze kterých skládá balíčky 30 karet. Každý hráč má na začátku hry 30 životů, na herní plochu vyvolává různá stvoření s různými vlastnostmi a plochu i oba hráče může ovlivňovat kartami kouzel.

Hearthstone je také hra, která láme rekordy online karetních her, což jenom potvrzuje květnový dárek tří balíčků všem hráčům. Jedná se totiž o poděkování za věrnost v okamžiku, kdy hra oficiálně přešla 70 000 000 hráčů – to je neuvěřitelné číslo pro všechny online hry. Vzhledem k tomu, že počet uživatelů smartphonů v celém světě je cirka 2 miliardy a lze očekávat, že každý, kdo hraje Hearthstone na počítači má i chytrý telefon, hraje Hearthstone 3,5% všech majitelů chytrých telefonů. A toto číslo se výrazně zvedlo před vydáním a během prvního měsíce nového rozšíření Journey to Un’Goro.

Co Un’Goro udělalo hned?

Toto rozšíření, které vyšlo v Evropě 7. dubna, udělalo v prvních dnech přesně to, co hráči vyžadovali. Rozvířilo vody neměnné mety (tedy často používaných balíčků a karet), která koncem března byla až nesnesitelná. Koho by bavilo hrát 70% her proti dvěma agresivním balíčkům, které sdílí i velkou část karet.

Un’Goro představilo dva nové herní prvky – schopnost Adapt a úkolové karty. Adapt dává hráči možnost vybrat si jednu ze 3 schopností, které se náhodně vybírají z celkového balíku deseti schopností. Jedná se o zajímavou, ale nestabilní mechaniku, která může neuvěřitelně obrátit či vlastně prohrát hru na základě výběru 3/10 schopností, kdy tyto tři ani nemusí být vhodné v dané hře.

Úkolové karty jsou karty nejvyšší rarity (legendární), takže hráč musí otevřít opravdu slušné množství balíčků, aby je získal všechny. Příkladem může být momentálně asi nejpopulárnější karta tohoto typu, karta The Caverns Below – karta dostupná pouze pro povolání Rogue. Kartu lze vždy zahrát v prvním kole a úkol je splněn tehdy, když hráč zahraje 4 stejná stvoření. Vzhledem k tomu, že lze mít jednu kartu pouze dvakrát, zní úkol složitě. Realita je ale jiná. Úkol lze často splnit ve 4. či 5. kole a následně zahrát kartu, která změní všechna hráčova stvoření na 5/5 jednotky. Tedy původní 1/1 karta za 1 manu je 5/5 za 1 manu. Karta je skvělou ukázkou toho, jak silné jsou momentálně legendární karty, ať úkolové nebo neúkolové, a jak dokáží ovlivnit hru. Toto tedy vedlo k velké výměně balíčků a celkové změně toho, jak se jednotlivé zápasy odehrávaly.

Jak to vypadá v květnu?

Již koncem dubna se začala meta ustalovat a nyní je poněkud ustálená. Ukazují to i turnaje, kde se hraje cirka 6 až 7 balíčků v rámci 5 povolání. Během jednoho měsíce se ale situace ve hře dostala na podobnou úroveň, na jaké byla v březnu před vydáním rozšířením, přestože ještě není tak špatná. Ještě. Znamená to pro hráče velmi jednoduchou věc – musíme doufat, že další rozšíření, které by mohlo vyjít tento rok pozdě v létě/na podzim opět rozvíří vody a přinese stabilnější nové mechaniky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *