Plants vs. Zombies Heroes pořád může být číslem jedna

Sběratelským karetním hrám snad na všech digitálních formách je Hearthstone od Blizzardu, ale během posledních tří let, tedy od prvotního úspěchu, se objevilo mnoho karetních her, které se snažily získat přízeň mobilních hráčů. Jedním z projektů, které se pokoušely prorazit s nestandardním systémem byly Scrolls od Mojangu – hra nabízela hloubku, slušný systém monetizace a solidní výběr karet a stylů. Bohužel, Scrolls neprorazily kvůli ceně, hra nebyla z počátku zdarma, a nedostatku marketingu, kvůli problému, který od tvůrců Minecraftu nikdo nečekal. Ale od podzimu 2016 je na trhu nový konkurent se silnou značkou a až neuvěřitelnouprodukční kvalitou.

Herní mechaniky

Každý hrdina má 20 životů, ale také má vlastní odpočet zranění – při každém zásahu, ať už schopnostmi nebo stvořeními, získá hráč 1-3 body na svém „štítu“ a jakmile je štít naplněn může hráč buď získat nebo zdarma zahrát náhodně vybranou vlastní schopnost. Hráčům je k dispozici 5 různých řad do kterých lze umístit stvoření, v případě že mají schopnost team-up, je možné postavit dvě stvoření za sebe. Hra je rozdělena na fázi hraní zombie, fázi hraní rostlin a schopností a naposledy schopnosti zombie. Zombie strana vždy začíná, což je občas nepříjemné, především kvůli agresivním balíčkům, ale rostliny zase mají o něco silnější karty ke konci a častěji útočí ve více řadách, takže během 3. nebo 4. kola není problém obrátit herní pole ve prospěch rostlin. Na některých mapách je navíc buď levá strana na kopci, což ovlivňuje některé rostliny a zombie, pravá strana ve vodě, což ovlivňuje strategické možnosti hráčů, nebo obojí.

Počet karet

PvZ Heroes má skutečně neuvěřitelné množství karet k dispozici, ale je poněkud složitější je sehnat. Namísto standardních hrdinů nebo tříd přišli pro rozlišení stylů vývojáři s „klan.“ Každý hrdina je součástí dvou klanů, kdy každý klan symbolizuje jistý styl hraní – silné příšery, agresivní, schopnosti atd. Krom toho má každý hrdina vlastní schopnosti, které lze aktivovat nebo získat, jakmile je hráč několikrát zraněn. Množství karet je až matoucí, jedná se totiž o několik stovek karet s naprosto jedinečným vzhledem a animacemi.

Strategie

Vzhledem k počtu hrdinů, klanů, karet a map je počet strategií výrazně vyšší než například v Hearthstonu. Nejde pouze o agresivní proti ovládacím balíčkům, ale o správné kombinace karet a celkově správné sestavení balíčku, aby neměl slabiny v podobě vody nebo kopce. Překvapivě si člověk musí připravit alespoň pár karet na vše, protože je více prostorů pro užitkové a situační karty. Každý hráč musí použít alespoň 40 karet. Alespoň. Je tedy možné mít i více karet, pokud vyžadujete jistou zajímavou kombinaci pro ukončení hry.

Produkční kvalita

Tohle je hlavní výhodou PvZ Heroes. Každá zombie i rostlina má vlastní styl, jsou nezaměnitelné, a navíc i jejich animace a útoky jsou absolutně skvělé. Každá animace je opravdu plynulá a často i vtipná. Zvuky jsou vysoké kvality, ale především hudba je něco, co se snad každému dostane pod kůži. Melodií a typů hudby je několik a mění se podle hrdiny a podle fáze hry. Celkově lze hře vytknout málo a vzhledem k ceně „zdarma“ není důvod je nezkusit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *